فیلم

رفتم یه عالمه فیلم ایرانیه جدید و قدیم ( همه مال بعد از انقلابه ) خریدم. بعضی هاش رو قبلا توی جشنواره های فجر یا توی اکران عمومی دیده بودم. چند تایی اش رو هم از دست داده بودم. فیلم ها هر کدوم مال یه مقطع زمانی است. از زمان دانشجویی گرفته تا همین جشنواره پارسال. تازگی ها به این نتیجه رسیدم که یک بار دیدن فیلم با ندیدنش فرقی نداره. البته نه همه فیلم ها. ولی مثلا دیدن شتابزده به رنگ ارغوان توی جشنواره که تا ده دقیقه قبلش استرس داشتی بلیط گیرت بیاد کجا و چندین بار دیدنش توی سکوت خونه و کنار شومینه کجا. خدایی اون تیکه هوالمحبوب و ایناش خیلی با حال بود.

حسب اتفاق دیشب خانه ای روی آب فرمان آرا رو واسه بار چندم دیدم. امشب هم باغ فردوس شایقی رو که یک بار یادم نیست چند سال پیش تو سینما تک و تنها دیده بودم. چیزی ک جالب بود نقش متضاد رضا کیانیان توی این دو تا فیلم بود. یعنی شخصیت استاد توی یک شب ٣۶٠ درجه واسه من - فقط واسه من- تغییر کرده بود. که خوب این هم از مزایا یا معایب اینجور فیلم دیدنه. لازم به ذکر است این فیلم ها رو بر مبنای خاصی خریدم. یعنی بعد از دیدنشون توی سینما لذتی برده بودم که هنوز زیر دندونم بود.

سه سال پیش اولین سالی بود که تقریبا همه فیلمهای جشنواره رو از دست دادم. چون تازه به جمع مردان متاهل پیوسته بودم و خوب بقیه ماجرا معلومه. رو همین اصل دوستم که تقریبا همه جشنواره ها با هم تو سینماها می چرخیم از فیلم ها واسم تعریف می کرد که مثلا اقلیما خوب بود و ریسمان باز رو باید می دیدی. طی این سالها ذائقه سینمایی همدیگه رو خوب می شناسیم. فیلم های زیادی رو هم با هم دیدیم. بعضی شبهای جشنواره که می خواستیم برگردیم خونه روی ماشین برف نشسته بود و .... یادش بخیر.

اقلیما و ریسمان باز رو هفته گذشته دیدم و اضافه کنم آواز گنجشکها رو که نشده بود توی اکران عمومی ببینم..

بدین ترتیب در استقبال از جشنواره فجر امسال، یک جشنواره خانگی ترتیب داده ام و مرور می کنم فیلم ها و خاطرات رو.

 

پ.ن. با تشکر از دوستانی که نگران دستم بودند. به استحضار می رسانم بدون مشورت پزشک گچش رو باز کردم ( شما هیچ وقت این کار رو نکنید لطفا) من تحمل نداشتم به جاش الان کمی درد دارم!

 

ملالی نیست جز کوهپیمایی های صبح های جمعه که امید است زودتر محقق شود.  

/ 13 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمودی

من نیز فیلم هامون را دوباره دیدم و فیلم مسافر ری

بامداد آبان

دوست خوب من چرا دیگه آپ نمی شید ؟ لابد سخت گرفتار ترجمه اید؟

امين

سلام فكر نميكني خيلي داري زود اپ ميكني ؟

ایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

امين

بشكن اين سكوت مقدس و رفيق قديمي ......

باران

فکر می کردم خیلی عقب مونده باشم ، از خیلی حرف ... چه ساکت است اینجا !

باران

کجا رفتین بعد اون شب ؟ فک می کردم میبینمتون .

باران

فیلم ها رو دنبال می کنین که ، نه ؟

Kissing Guide

I'm Glad i ran across this blog.Added comments.persianblog.ir to my bookmark! Check out my Kissing Guide !