سكوت مقدس

خموش باش و شكايت ز ظلم دور مكن

به رنگ سکوت

به نظر شما

 

 

سکوت چه رنگیه؟

+ فرشاد موتمنی ; ۸:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٥
    پيام هاي ديگران ()   

یک سال...

یک سال گذشت...

 

با سپاس از همراهی تمامی شما عزیزان

 

١. اگر مدیر وبلاگ سکوت مقدس بودم .....

٢. در سال گذشته .... ثانیه،...دقیقه...،ساعت....روز.....هفته....ماه سکوت کردم که .... ثانیه،...دقیقه...،ساعت....روز.....هفته....ماهش مقدس بود.

 

 

ممنون می شوم جاهای خالی را پر کنید.

+ فرشاد موتمنی ; ٥:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۱
    پيام هاي ديگران ()   

بخشی از کتاب اصول موفقیت در تحقق رویاها- ترجمه فرشاد موتمنی

تخیل در به حافظه سپردن چیزهایی که در حالت عادی قادر نیستید به یاد بسپارید، نقش موثری را بازی می کند. مثال ساده زیر را بخوانید:

 

یک توپ قرمز وجود دارد. سمت چپ توپ قرمز، یک توپ سبز و سمت راست توپ قرمز ، یک توپ آبی است. کنار توپ آبی، توپ زرد و کنار توپ سبز ، یک توپ سفید قرار دارد. سمت چپ توپ سفید، یک توپ سیاه و سمت راست توپ زرد، یک توپ نارنجی قرار دارد.

 

احتمالا بدون استفاده از قدرت تخیل نمی توانید جای توپ ها را به خاطر بسپارید. حال دوباره با استفاده از قدرت تخیل مثال را بخوانید. کافی است در تخیل خود مجسم کنید کنار یک میز بیلیارد ایستاده اید. دوباره متن را بخوانید، اما این بار تجسم نمایید توپ ها روی میز بیلیارد هستند.

 

یک توپ قرمز وجود دارد. سمت چپ توپ قرمز، یک توپ سبز و سمت راست توپ قرمز ، یک توپ آبی است. کنار توپ آبی، توپ زرد و کنار توپ سبز ، یک توپ سفید قرار دارد. سمت چپ توپ سفید، یک توپ سیاه و سمت راست توپ زرد، یک توپ نارنجی قرار دارد.

 

بسیار خوب، حال چشمان تان را ببندید و تصویر توپ های بیلیارد را روی میز به خاطر آورید. احتمالا می توانید بدون خواندن مجدد تمرین بالا، محل قرار گرفتن توپ ها را به یاد آورید.

+ فرشاد موتمنی ; ٧:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/۱۸
    پيام هاي ديگران ()   

آچمز

آچمز می شوی

وقتی تمامی صفحات کتاب هایی که خوانده ای ...

تک تک پلان های فیلم هایی که دیده ای ...

و

تمامی تجربیات زندگی

 

در گرفتن حقت از یک راننده اتوبوس

نمی توانند کمکی بکنند

 

سکوت می کنی...

 

این سکوت مقدس نیست ....

 

اجباری است..

 

پ ن :

مطلب سوم دسامبر دوستان جدیدی را به سکوت مقدس دعوت کرد. به امید همراهی.

+ فرشاد موتمنی ; ٥:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/۱٦
    پيام هاي ديگران ()   

سوم دسامبر

دوباره می رسد. همان برگی از تقویم که مناسبتش هرگز خوانده نمی شود. سوم دسامبر. مصادف با ١٢ آذر.

و تو بی هیچ ادعایی از کنار درختان عور عبور می کنی و پای بر برگهای زرد کف پیاده رو می کشی.  آری می کشی چون ...

حتی به کسی یادآور نمیشوی که امروز روز تو است. تا اتومبیل ها به احترامت چراغ ها را در روز روشن کنند و پله های پلهای عابر پیاده ازخجالت اراده ات آب شوند... چه می گویم ... ذوب شوند و سربالایی ملایم آنهابه تو اجازه دهند بالای آنها بروی و بالهای پرستوها را گرفته به جایی کوچ کنی که حرمت آدمی به اندیشه است و نه جسم.

می دانی  که می دانم مدتها است خود را باور کرده ای و با چشم بستن برناملایمات مسیر خود را یافته دست بر زانوی اراده به ذکر یا علی رهسپار افتخار شدی. می دانم ویلچرت فرش سلیمان است که هر جا غمخوارانه همراهیت می کند و دیگر جزئی از یکدیگر شده اید. مهم نیست تو در آن فرو رفته ای یا اوتو را رها نمی کند. عصای اراده ات مدتها است سنفونی زیبای آسفالت را هر روز در خیابانهای شهر اجرا می کند.

 

مردمان اطرافت سه دسته اند. این را هم می دانم. آنانکه حتی سلامت را پاسخ نمی دهند چون تو را هرگز نمی بینند.

دیگر آنانکه تا تو را می بینند به یاد خدا می افتند و بهشت و جهنم را یاد می کنند. پس بهسویت میشتابند تا بار گناه خود سبک کنند.

و سوم آنانکه بهترین هستند. هم آنانکه میان خود و تو بسیارشباهتها می بینند که تفاوت تو را نادیده می گیرند. و چه شانس بزرگی است در کنار این انسانها چند صبای عمر را سپری کردن...

 

به هر حال تو هستی و وجودت انکارناشدنی. به خودت بستگی دارد که در اثبات بودنت بکوشی و به دور از مظلوم نمایی و دریوزه ترحم به آنچه می خواهی برسی یا در کنج عزلت عرفان نمایانه ات زانوی عجز در بغل گیری و افسانه عمر به تعزیه بدل نمایی...

می خواستم هیچ در این مورد ننویسم. اما چه کنم که ....

سوم دسامبر ،١٢ آذر ، روز جهانی معلولین ، بر تمامی آنانکه باطن را می بینند و حجاب ظاهر آدمیان برای شان ملاک نیست، شاد باش و فرخنده باد.

پ.ن. این پست با پست های قبلی متفاوت شد. اگر لذت بردید دیگران را به خواندنش دعوت کنید.

پ.ن.امروز در دانشکده روانشناسی دانشگاه فردسی نشستی داشتیم با دانشجویان. پیوند دانشجو با معلولین. بد نبود، اما...

 

پ.ن. Happy december 3rd., international day of handicappeds, to all disables, particularly,physical handicaapeds throughout the world. Wish to see the world full of kindness without obvious boundries.

 

+ فرشاد موتمنی ; ٦:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/۱٠
    پيام هاي ديگران ()   

حوا و آدم

گفت : " حوا هستم .می خواهم آدمت کنم. "

آدمم کرد.

 

+ فرشاد موتمنی ; ۱٠:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٤
    پيام هاي ديگران ()